ley.cz

Petrof spol. s.r.o. návrh na (zmanipulovaný ?) konkurz

TV Nova - Firmě Petrof hrozí konkurz

Výhradní odběratel pian pro Ameriku, firma Geneva International Corporation (GIC). v čele s Earlem Matzkinem podala v březnu 2007 ke Krajskému soudu v Hradci Králové návrh na konkurz. Petrof prý firmě GIC neuhradil některé deset let staré reklamace celkem asi za dva miliony korun.

Muzikus.cz - Pracovníci společnosti Petrof v práci kradli piána

"Policie ČR obvinila tři zaměstnance společnosti Petrof z krádeže sedmi pian v celkové hodnotě 1 660 000 Kč."

Opravdu nechápu, proč si pan Earl Matzkin z těch 7 000 klavírů, jež Petrof ročně vyrobí, nevezme 7 (tedy pokud doloží, že na ně má nárok) a radši se firmu pokouší zlikvidovat v očividně neoprávněném návrhu na konkurz..


Firmu GIC dle informací z reportáže TV Nova zastupuje firma Weinhold Legal jež dle vybraných referencí zastupovala např. Ministerstvo obrany ČR v kauze Gripen. Na dotaz můj dotaz-------- Original Message --------
Subject: PETROF spol. s.r.o.
Date: Mon, 14 May 2007 14:26:27 +0200
From: Frantisek Hucek
To: wl@weinholdlegal.com

Dobry den,
jak jsem se dozvedel z medii viz:
http://www.novinky.cz/114915-.html
vase firma Weinhold Legal zastupuje pana Earla Matzkina spol. GIC ve 
veci navrhu na konkurz na spol. PETROF spol. s.r.o., muzete mi prosim 
sdelit, z jakeho duvodu byl podan navrh na konkurz, kdyz dle zakonu o 
konkurzu o vyrovnani a dle dostupnych inofrmaci spol. PETROF "zrala" na 
konkurz neni. Navic neuznava uplatnovanou pohledavku. Nebylo by, tedy 
pokud primarnim ucelem neni likvidace teto spolecnosti, logictejsi, tedy 
pote co by soud uznal, ze je pohledavka opravnena, a v pripade ze by ji 
spol. PETROF nechtela uhradit, podat na vymozeni uhrady teto pohledavky 
navrh na exekuci?
Za vyjadreni dekuji a jsem s pozdravem
Frantisek Hucek

ohledně "neobvyklého postupu" nebylo dosud odpovězeno..


Soudní jednání ohledně návrhu na konkurz se mělo u soudu v Hradci Králové uskutečnit 15.5.2007. Dne 14.5.2007 tj. den před plánovaným jednáním bylo na dotaz u soudu odloženo na neurčito.

Dnes (14.5.) ve 13:06 me pani Ruchstuchova na Kr. soudu Hr. Kralove odd konkurzu informovala o tom ze soud NA KONKURZ NA SPOL. PETROF spol. s.r.o. je odrocen. (pry ma dluznik jeste neco dolozit) Zucastnene strany pry dnes dopoledne obvolaly a ted vyhotovuji pisemne vyjadreni.

Petrof: hrozba prozatím oddálena - Hradecký deník

"Soudkyně Monika Marčišinová, která má případ na starosti, nebyla spokojená s podobou předložených podkladů. „Dosud předložené listiny totiž nepovažuje za dostačující, proto vyzvala účastníky k jejich doplnění. Poté, co se soud seznámí s doplněnými podklady, může být nařízeno jednání nové,“ dodal Strnad."

"Pokud soudkyně obdrží požadované listiny, může ve věci rozhodnout i bez svolání dalšího jednání. „Zákon umožňuje, aby o návrhu na prohlášení konkurzu bylo rozhodnuto i bez nařízení jednání. Takový postup není nijak výjimečný,“ vysvětlil na závěr Michal Strnad."

Odbory a vedení zpochybňují konkurz na státní ČSAD Hradec Králové

"Odboráři a vedení nákladního přepravce ČSAD Hradec Králové zpochybňují konkurz, který na tento státní podnik loni na podzim prohlásil hradecký krajský soud. "Byl to funkční podnik. Na uhrazení dluhů byl dostatek peněz na účtech," řekl ČTK šéf podnikových odborů a člen dozorčí rady firmy Zdeněk Wahl. Proti konkurzu se vedení společnosti odvolalo, Vrchní soud v Praze o odvolání dosud nerozhodl. Soudkyně Monika Marčišinová si za svým verdiktem stojí. "

Opravdu doufám, že soudní jednání nebylo odloženo jen proto, aby se ho nemohla účastnit veřejnost a že konkurz nebude (jak je to avizováno výše) vyhlášen neoprávněně i bez nařízeného jednání, navíc soudkyní o které se píše, že za "zpochybněným" konkurzem již stála..

V Praze 17.5.2007 - František Hucek
sdružení Obětí konkurzních podvodů - dříve: Úpadci proti diskriminaci a bezpráví IČO 27033651

Podklady

15.5.2007 - Skutečnou příčinou podání návrhu na konkurz společnosti PETROF jsou ekonomické a obchodní problémy GIC
Tisková zpráva